Na czym zarabiają skupy złomu?
Skup złomu jest specjalnym i przyjaznym dla środowiska miejscem, gdzie można oddać różnego typu surowce. Tam poddawane są one recyklingowi.
Czym zajmuje się skup złomu?
Działalność przedsiębiorstw, jakim są skupy złomu, polega na pozyskiwaniu różnego typu odpadów z metali, a w dalszej kolejności na ich przetwarzaniu i przekazywaniu pozyskanych surowców do sprzedaży. Skupy złomu odbierając od klientów towar, w pierwszej kolejności określają jego wartość. Wycena złomu dokonywana jest na podstawie tego, ile cennego materiału można z niego odzyskać. Cennym towarem są metalowe puszki, ponieważ można z nich odzyskać sporą ilość aluminium. Tego typu surowiec można łatwo i dość szybko sprzedać. Dość chodliwym materiałem jest także miedź, która znajduje się w kablach. Skupy złomy zarabiają więc na dalszej sprzedaży odzyskanego surowca. Takie materiały mogą być powtórnie wykorzystywane, dzięki czemu nie przedostają się do gleby i nie zatruwają środowiska.
Co można oddać na złom?
Na skup złomu można oddać wszelkiego typu odpady metalowe. Przedmioty zawierające aluminium, stal oraz metale kolorowe, takie jak brąz, cynk, miedź czy mosiądz są szczególnie wartościowym materiałem. Skupy chętnie przyjmują również zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki z butelek. Wbrew pozorom dochodowy jest także skup makulatury. Sochaczew jest miastem, w którym działa Skup Złomu Młodzieszyn, gdzie możemy ją oddać. Poza tym można w takie miejsca przywieźć odpady w postaci elementów rozbiórkowych. Przyjmowane są skrawki, wióry, opiłki i inne odpady z produkcji. Jeżeli mamy stare lodówki czy urządzenia elektroniczne oraz żaluzje, części samochodowe, takie jak chłodnice, silniki, czy akumulatory oddajmy je do skupu złomu. W ten sposób przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie możemy zarobić parę groszy. Na działalności skupów złomu zyskuje wiele osób. Zarabia właściciel skupu, osoba oddająca złom, a także wszyscy, którzy wykorzystują recyklingowane materiały do dalszej produkcji.